Drammens Sportsfiskere ber Holmestrand kommune rydde opp

Smørstein, Framnes og “Kjeppodden”

 

DSC_0523

Utdrag fra artikkel i Jarlsberg Avis:

Man føler seg som hår i suppa for hytteeierne når man tar seg fram i et strandområde med såpass mange private installasjoner, sier Jakobsen. Sammen med Jarlsberg går han strekningen det er snakk om, omkring en kilometer strandlinje. Noen steder er det ganske vanskelig å komme seg forbi ulike konstruksjoner i strandsonen.

– Allmenhetens rett til å bedrive friluftsliv blir hindret ved flere fritidseiendommer i Holmestrand kommune, påpeker foreningen.

Ber om redegjørelse

Foreningen har vært på befaring i området og mener at de som har meldt om problemet, har noen gode poenger.

– Området som våre medlemmer har meldt inn, har etter vår mening flere ulovlige gjerder og andre hindre ment for å hindre ferdsel i strandsonen, uttaler Styremedlem Kristoffer Jacobsen

Oppslag i Jarlsberg. faksimile

Styret ønsker tilbakemeldinger dersom våre medlemmer opplever eller ser områder i Strandsonene som er blitt “privatisert” med brygger, gjerder eller andre installasjoner som hindrer fri utførelse av sportsfiske.

Send post til [email protected]