Drammens sportsfiskere med fluegruppa Invicta ønsker velkommen til kanskje Norges beste fluebinderkurs? Du lærer alt du trenger å kunne for å bli en god fluebinder. Kurset går over 6 kvelder.
Årets kursprogram vil inneholde tørrfluer, nymfer og våtfluer. Du trenger ingen forkunnskaper eller utstyr for å delta. Alle kostnader er inkludert i påmeldingsavgiften.

Du vil få utdelt en materialpakke til bruk under kurset og til å øve hjemme. For å få best mulig utnytte av kurset er det viktig å bruke litt tid mellom kurskveldene for å trene på de ulike mønstrene vi arbeider med. Det er mulig å kjøpe komplett fluebindesett på kurset. Du vil da ha alt du trenger til denne spennende hobby.

Kurset vil ta for seg de grunnleggende teknikkene som skal til for å binde de fleste fluemønster både til ørret på skauen, ørret i fjorden og annen laksefisk
Kurset vil gi deg en grundig innføring i fluebinding, og du vil etter kurset kunne fortsette å binde på egenhånd etter mønsteroppskrifter i bøker, tidsskrifter, og lignende. Kurset gir et godt utgangspunkt til å binde etter beskrivelser fra Youtube, Facebook og lignende
Spørsmål og påmelding kan rettes til Invicta@drammenssportsfiskere.no eller Kristoffer på telefon 46610297 (etter klokken 16:00)
Kurskveld 1 | torsdag 12.1 | 1900-2100 |
Kurskveld 2 | torsdag 19.1 | 1900-2100 |
Kurskveld 3 | torsdag 26.1 | 1900-2100 |
Foredrag fiske og fluefiske | torsdag 2.2 | 1900-2100 |
Kurskveld 4 | torsdag 9.2 | 1900-2100 |
Kurskveld 5 | torsdag16.2 | 1900-2100 |
Priser
Medlem Drammenssportfiskere | 350 |
Ikke medlem | 800 |
Ungdom og studenter* | 250 |